Tente Nedir? Tente Çeşitleri Nelerdir?

Tente Nedir?

Tente bizleri güneşin sıcaklığı, ışınları yağmurun etkenleri ve rüzgardan koruması sağlayan bez, naylon veya başka maddelerden imal edilen bir üründür.

Deniz ve kara araçları, ticari ve kişisel mekanlar başta olmak üzere her yerde tente kullanılabilir. Bahçeler, kumsallar, çay bahçeleri, restaurant ve insanların uğrak mekanlarını güneşin sıcaklığından, yağmurun etkenlerinden ve rüzgardan korunması için tentelere ihtiyaç duyulmaktadır.

Tente Çeşitleri Nelerdir?

Kasetli Tente Sistemleri
Tenteler arasında şıklık ve modernlik yarışması yapılsa kesinlikle birinciliği kasetli tente alır. Neden mi ? Çok kolay kullanılması ve hızlıca toplanabilen bir mekanizmaya sahip olup hiçbir hava şartından kesinlikle etkilenmez. Fakat siz tentenizi yağmurda, rüzgarda veya diğer hava şartlarının etkilerinden korumak isterseniz tentenizin kaset kısmı kapalı halde bile gayet şık bir görünüme sahip olur. Bu harika tente modelini hemen hemen her yerde görebilirsiniz.

Körüklü Tente
Masfallı tentenin kapatamadığı yanlardan gelen güneş ışınlarını rahatlıkla keser ve çok güzel görünümlü bir tente modelidir, ayrıca istediğiniz mekana farklı bir hava katar. Körüklü tente sayesinde vitrin önünde veya bahçenizde çok daha geniş bir gölge imkanı sağlayabilirsiniz. Güneşin istediğiniz mekana ne kadar girip girmeyeceğine tamamen sizin karar verebileceğiniz bir tente modeli olmakla birlikte gayet kullanışlı bir tente modelidir.

Spotlu Tente
Spotlu tente sayesinde gündüzleri güneş ışınlarından korunabilecek,gece olduğunda ise tentenin spotları sayesinde hoş bir görüntü elde edebileceksiniz. Spotlu tente modeli uzaktan kumandalı bir sisteme sahip olmakla birlikte, tenteyi açıp kapatırken spot ışıklarının da aynı kumanda ile kontrol etme imkanı veriyor.

Eğim Ayarlı Tente
Bu tente modeli ise istediğiniz eğimi tamamen sizin insiyatifinize bırakan bıkana bir tente modelidir.Mekanizmasında bulunan çevirme kolu sayesinde tentenize istediğiniz şekilde eğim verme imkanı verir.

Sabit Tente
İstenilen mekânın üstünü tamamen kaplayacak şekilde sabitlenebilen ve açılıp kapanma özelliği bulunmayan tentedir. Genellikle çay bahçeleri veya açık mekânlarda tercih edilir.

Katlamalı Otomatik Tente
Bir diğer adı kış bahçesi olan bu tente modeli kafe ve restaurantların geçici çözümler üretmek üzere daha çok kışın kullandıkları bir tente modelidir.
Her geçen gün kış bahçesi yani katlamalı otomatik tente kullanılan alanı genişletmektedir. Evlerin teras ve bahçeleri, piknik alanları ve ayrıca çayır mera gibi birçok alanda Katlamalı Otomatik Tente kullanılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir